„Žalgirio“ taurės plaukimo varžybos

Praeitą savaitgalį (kovo 3–4 d.) „Žalgirio“ arenos baseine veiksmo tikrai netrūko – čia vyko „Žalgirio“ plaukimo akademijos organizuotos „Žalgirio“ taurės plaukimo varžybos. Tai didžiausias iki šiol šiame baseine vykęs tokio pobūdžio renginys, pritraukęs net 568 dalyvius iš visos Lietuvos.

Tai buvo tikra šventė tiek jauniesiems plaukikams, tiek ir juos palaikyti susirinkusiems žiūrovams, tad varžybų metu nestigo gerų emocijų, audringų ovacijų ir malonių staigmenų.

Džiugu, kad į „Žalgirio“ arenos baseiną suvažiavo net 23-jų plaukimo klubų bei mokyklų auklėtiniai iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Rokiškio, Pasvalio, Šilalės bei Širvintų. Varžybose dalyviai rungėsi net penkiose amžiaus grupėse (6–13 m.), individualiuose bei komandiniuose plaukimuose.

Pagal dalyvių skaičių populiariausios rungtys – 50 ir 100 m plaukimas laisvu stiliumi ir nugara. Taip pat didelio plaukikų susidomėjimo susilaukė ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtis – dažniausiai varžybų metu toks nuotolis neplaukiamas, todėl šįkart dauguma dalyvių pasinaudojo galimybe save išbandyti ir ilgesnėje distancijoje.

„Žalgirio“ taurės plaukimo varžybose buvo pristatyta naujiena – estafetiniai plaukimai, kuriuose galėjo dalyvauti jaunųjų plaukikų komandos kartu su treneriais, t. y. jeigu komanda neturi sportininko – komandoje gali plaukti treneris. Pirmąją varžybų dieną šioje estafetėje dalyvavo 3, o antrąją dieną – net 7 treneriai.

Ši rungtis leido pademonstruoti trenerių plaukimo gebėjimus, ryžtą bei atsidavimą savo komandai. Būtent šioje rungtyje šauniai pasirodė „Žalgirio“ plaukimo akademijos komanda, kuri laimėjo 1-ąją vietą 4×50 m mišrioje kombinuotoje estafetėje, 2014 m. amžiaus grupėje. Kartu su komanda peteliške plaukė „Žalgirio“ plaukimo akademijos treneris, tarptautinis plaukimo meistras – Tadas Duškinas.

Susumavus taškus kiekvienoje amžiaus grupėje buvo išrinktos stipriausios komandos:

Varžybų rezultatus rasite šioje nuorodoje: https://live.swimrankings.net/36541/

Verta paminėti, jog varžybos nepraėjo be malonių staigmenų dalyviams bei žiūrovams. Varžybų atidarymo metu sveikinamąjį žodį, kartu su „Žalgirio“ arenos baseino vadovu Emiliu Vaitkaičiu ir tarptautinio lygio teisėja bei „Žalgirio“ plaukimo akademijos vyr. trenere – Milda Šeibokaite, tarė bei dalyviams sėkmės linkėjo Kauno „Žalgirio“ komandos talismanas – Žalgirinis.

Renginį vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo ir nugalėtojams medalius kabino žymūs Lietuvos plaukikai: pasaulio plaukimo čempionas bei nacionalinis rekordininkas – Simonas Bilis, Europos bei pasaulio čempionatų dalyvis – Tadas Duškinas bei Pasaulio vaikų žaidynių čempionė – Erika Bespalko.

„Džiaugiuosi, kad vaikų plaukimo varžybas pavyko pakelti į Lietuvos čempionato lygį! Už tai dėkoju visai komandai, kuri negailėjo nei laiko, nei pastangų, kad šis renginys įvyktų sklandžiai. Atskirą padėką skiriu varžybų organizatoriams ir tarptautinės kategorijos teisėjams – Mildai Šeibokaitei ir Robertui Vilkeliui. Taip pat didelį „ačiū“ tariu taip gausiai susirinkusiems dalyviams, „Žalgirio“ plaukimo akademijos treneriams ir auklėtiniams, tėveliams, žiūrovams, varžybų partneriams ir svečiams. Tai buvo pirmos, bet tikrai ne paskutinės tokio masto varžybos šiame baseine!“, – sakė „Žalgirio“ arenos baseino vadovas.

Išskirtinė padėka už nugalėtojams įsteigtus prizus buvo skirta „Žalgirio“ taurės plaukimo varžybų partneriams: UAB „Sportland LT“; UAB „Orkla Foods Lietuva“ ir jų atstovaujamiems „Livol“ ir „Möller’s“ vitaminams ir maisto papildams; UAB „Cosmoway“ ir jų atstovaujamai „Green Feel‘s“ kosmetikai; AB „Vilkyškių pieninei“.

Kitos plaukimo varžybos „Žalgirio“ arenos baseine vyks jau birželio 2–3 dienomis.


Atnaujinta - 2023-03-07
Informuojame, kad siekiant užtikrinti geriausią patirtį lankantis www.zalgirioarenosbaseinas.lt svetainėje yra naudojami šie slapukai (angl. cookies): Privalomi, Funkciniai, Analitiniai, Komerciniai. Jeigu nepageidaujate naudotis atitinkamų slapukų funkcijomis, tuomet paspauskite Slapukų valdymas ir pakeiskite slapukų valdymo nustatymus. Slapukų politika (1.3.1)
×